Náš nový školní bufet

Vůbec první plzeňskou školou, kde dostal náš tehdy nový a začínající projekt Zdravá svačina šanci bylo Církevní gymnázium, které již řadu let sídlí v budově na Mikulášském náměstí.Byli jsme samozřejmě moc rádi a snažili jsme se škole vyjít maximálně vstříct. Mezi naše někdejší plány patřilo i zbudování školního kiosku, což se ovšem vzhledem k nedostatku vhodných prostor ukázalo jako nerálné. Léta jsme zde provozovali alespoň pult, který se i tak stal mezi studenty velmi oblíbeným. V současnosti zde již mimo každodenní předávky objednaných svačin ale žádný volný prodej neprobíhá. Naše plány jsme však zůročily na nové Církevní ZŠ a SŠ Plzeň, která se slavnostně otevřela 1. září 2016 v Táborské ulici v Plzni na Slovanech.

Pro naše bistro jsme od vedení školy dostali přidělené krásné prostory v sousedství školní vzrostlé zahrady, která si přímo říká o venkovní posezení. Možná se tak dočkáme toho, že se u nás v budoucnu zastaví i kolemjdoucí směřující k nedalekému Bazénu Slovany nebo do sousední haly TJ Lokomotiva Plzeň. A protože v budově mimo základní je i střední škola, nabízíme studentům, učitelům i rodičům mimo svačin také sendviče, bagety, zákusky, saláty, polévku, objednávkovou službu a v neposlední řadě i vynikající kávu z plzeňské pražírny Orient Cofee.

Otevřeno máme každý den a to od 7:30 do 13:30. Na závěr si dovolíme ještě krátkou a veselou historku „z natáčení.“ Každý nový začátek je těžký a i když se snažíte sebevíc, vždy něco nevyjde dle vašich představ. Ani my nejsme jiní. Už jsme zmiňovali slavnostní otevření 1.9., na které se dostavila celá řada vzácných a velmi významných hostů. Paní ředitelka je při prohlídce školy zavedla také k nám do bistra na dobrou kávu. Ukázalo se, že jsme v rámci příprav kdesi zapomněli nejen podšálky, ale i lžičky. Slovy klasika: Krve by se v nás nedořezal. Nezbývalo nám, než spontánně improvizovat. Pod malý kávový šálek jsme použili dezertní talířky s ubrouskem. Větší problém ale nastal s lžičkami. Naše plastové lžičky totiž mohly v mnoha hostech evokovat známou scénu z kultovního filmu Pelíšky. Naštěstí doba se změnila a současný plast je již o poznání odolnější, než někdejší východoněmecká produkce.

Doufáme, ale že si naši významní hosté přesto na kávě pochutnali a nezanevřeli na nás pro malé zaškobrtnutí. Jako omluvu jim po přečtení těchto řádek nabízíme další kávu zdarma. Děkujeme a těšíme se na návštěvu.

Tým Zdravá svačina