Pekař peče housky….a jen pro nás!

Klademe důraz na to, aby naše zdravé a kaloricky vyvážené svačiny byly vyrobeny z těch nejlepších surovin. To samozřejmě platí i pro občerstvení, které připravujeme v rámci nejrůznějších oslav a firemních večírků. Abychom si za tím mohli i stát, vybíráme jen nejlepší místní dodavatele. Spolupracujeme s farmářskými obchody (viz. článek Naše výrobky ve farmářských obchodech) a lokálními živnostníky. Důvod je jednoduchý. Naší prioritou není zisk, ale práce, kterou nabízíme zdravotně znevýhodněným. Ti se navíc v rámci naší společnosti Možnosti tu jsou mohou zapojit i do programu pracovních rehabilitací probíhajících v naší kavárně Kačaba v Prokopově ulici. 

Příkladem dodavatele, u kterého můžeme a zároveň bychom i měli začít, je Pekařství CZ. To nám dodává základ našich svačin. 

Pekařství CZ, které má i vlastní obchod, najdete v plzeňské Veleslavínově ulici. Má za sebou poměrně dlouhou historii. Její původní majitel, který pekárnu provozoval přes osmnáct let se před pěti lety rozhodl skončit. Poměrně dlouho ale hledal někoho, kdo by pekárnu přebral a komu by nevadila velmi náročná práce. Vzhledem k zmíněné náročnosti se o přehnaném zájmu ovšem hovořit nedalo. Alespoň do chvíle, kdy se v roce 2011 na převzetí dohodli dva kamarádi Roman Dlabač a Zdeněk Probst. A protože o Romana zná více lidí jako Cyrila, vzniklo Pekařství CZ. Není žádným tajemstvím, že oba byli v tu dobu naprostí laici. Nicméně od bývalého majitele dostali patřičné know-how a entuziasmus, který měli, je přiměl se ještě více zdokonalit. Stávající sortiment postupně rozšířili a vlastně ho rozšiřují dodnes. Každý měsíc tak zkouší nové produkty, které uvádí na trh. Rádi by podle svých slov obměňovali častěji, ale vzhledem k vytíženosti jsou rádi, že stihnou uspokojit stávající zákazníky. Těch je dnes něco přes padesát a největší část z nich tvoří vyhlášené plzeňské restaurace.

Nabídka Pekařství CZ je oproti jiným pekárnám daleko širší. Mezi jejich stálý sortiment patří mimo několika druhů chleba také rohlíky, koblihy, koláče, housky na burgery i na hot dogy, preclíky, toustový chléb a mnoho dalších produktů. Jen pro náš projekt Zdravá svačina pak vyrábějí například housky, světlé bagety a toustový chléb.

Pokud budete mít někdy cestu přes Náměstí Republiky, určitě si zajděte do jejich obchodu ve Veleslavínově ulici. Nebudete litovat. Přejeme vám hezký den!

Tým Zdravá svačina